Sváteční speciál ze Strakonic

Sváteční speciál z Pivovaru Strakonice 1649 je letos uvařen ze čtyřech sladů, díky kterým má příjemnou sušenkovo-rozinkovou chuť i vůni. Všechny slady jsou tentokrát z ječmene. Dva z nich jsou klasické – plzeňský a mnichovský z českých sladoven, zatímco další dva jsou z belgické sladovny Castle Malting.

Slad Biscuit se vyznačuje příjemnou „sušenkovou vůní i chutí“ a slad Special Belgium je pražený s poměrně výraznou barvou i chutí po rozinkách či ořeších,“ uvádí sládek pivovaru Vlastimil Matej.

Dohromady tvoří lahodnou sladovou chuť doplněnou příjemnou a znatelnou hořkostí dodanou českými odrůdami chmele Premiant, Rubín a Bohemie. „Na tu si milovníci našeho piva mohou pamatovat z výročního speciálního piva 1649.„Díky kombinaci čtyřech sladů má toto pivo i krásnou zlatavou barvu. Speciální chuť dodaly i originální kvasinky použité pouze pro tento speciál.

Zakoupit ho můžete na pivovarské prodejně, v distribučním centru v Holasicích u Brna, strakonickém Ternu či ve vybraných Jednotách. Prodává se ve filtrované podobě v 0,5 litrových lahvích, také jako dárková krabička se třemi těmito lahvemi. Na pultech k dostání i v nefiltrované podobě nejen v sudech, ale i litrových lahvích a dvoulitrových džbáncích s patentním uzávěrem. „Stejně jako v minulých letech se může stát, že některá balení se vyprodají již před Vánocemi, proto je dobré si pro pivo dojít včas. Přeji klidný konec roku a ať Vám náš Sváteční 4sladový speciál chutná. Na jaře se opět můžete těšit na naše Velikonoční zelené!“ uzavírá sládek Matej.

  Zaslat.cz