Proud Maracuja Ale

Plzeňský pivovar Proud pokračuje ve spolupráci s rovněž plzeňskou společností YUZU. Po prvním společném speciálu Yuzu Pale Ale, u zákazníků velmi úspěšném, nyní následuje novinka z dalšího zajímavého exotického ovoce – Maracuja Ale. Pivovar Proud zahájil výrobu v září 2020. Kromě nabízených pivních speciálů přichází pravidelně i s menšími várkami experimentálních pivních novinek. Jedná se o zajímavá piva. Ta mají charakter a jsou postavena na znalostech z oboru pivovarnictví v kombinaci s nejmodernějšími technologiemi.

„Naše Maracuja Ale je nefiltrované pivo žluté barvy, s lehce exotickou vůní maracuji připomínající meruňky či mango. V chuti se jedná o pivo lehké a mírně nakyslé, což podporuje jeho dobrou pitelnost. Celkový dojem je podtržen suchým dozníváním hořkosti,“ charakterizuje nový speciál sládková pivovaru Proud Lenka Straková.

Ve spolupráci s pivovarem Proud již vznikl Yuzu Pale Ale, pivo s exotickou chutí plodu yuzu, který je stále naší srdcovkou. Když přišla otázka na možnou další spolupráci, neváhali jsme. Volba padla na maracuju, která se stala v posledních měsících velmi oblíbenou, říká Petra Krističová ze společnosti YUZU, která na český trh dodává produkty z yuzu, maracuji a zázvoru v prvotřídní kvalitě.

Maracuja, mučenka, passion fruit… je ovoce, které vyniká lahodnou sladko-kyselou chutí, výrazným aroma a příjemnou šťavnatostí. Ve žlutooranžové dužině je velké množství semínek, které mají, mimo jiných příznivých vlastností, také vysoký obsah antioxidantů s protizánětlivým účinkem. „Farmáři z Jižní Koreje maracuju zpracovávají stejnou metodou jako již známé yuzu. Tím se zachová vůně, mnoho vitamínů, antioxidantů a samozřejmě originální chuťKombinací s vybranými chmelovými produkty od zkušeného týmu pivovarníků se přednosti naší maracujové směsi povedly přenést do velmi originálního piva. Z výsledku jsme nadšeni a přejeme si, aby zákazníkům toto pivo chutnalo stejně jako nám. Jemnost a elegance osloví něžné pohlaví, ale pochutnají si i ostřílení pivaři, kteří rádi objevují nové originální chutě,“ dodává Petra Krističová ze společnosti YUZU.

  Zaslat.cz