Pivní stezka v Beskydech vede přes 14 pivovarů

Pestrou škálu chutí piva, včetně ovocných nebo medových nabízí letos Beskydy. Turistická oblast propojila pěší trasy, cyklostezky a tipy na výlety se 14 pivovary. Vytvořila se tak 686 kilometrů dlouhá Beskydská pivní stezka.

Beskydská pivní stezka nabízí 25 tras o délce od čtyř až do 48 kilometrů. Můžete je absolvovat na kole i pěšky a spojit cestování se zážitkovou gastronomií a nahlédnutím do alchymie sládků. Pamatujeme i na ubytování v okolí mnohých pivovarů, aby i cyklisté či motoristé mohli ochutnávat nejrůznější pivní speciály,“ říká Monika Konvičná, ředitelka Destinačního managementu turistické oblasti Beskydy – Valašsko.

Na pivní stezce lidé potkají ráj dřevěných soch, historii kloboučnictví a dům generála Laudona v Novém Jičíně, Žerotínský zámek, malebný Štramberk, unikátní chráněné říční peřeje v Ostravici, Muzeum Sigmunda Freuda v Příboře, Lišku Bystroušku z Janáčkovy opery na Hukvaldech, cyrilometodějská poutní místa, baziliku ve Frýdku – Místku, zříceniny hradů nebo známé rozhledny i méně známé romantické vyhlídky.

„Nejde nám o to, aby lidé jen putovali mezi pivovary, ale chceme je upozornit na místa a městské památkové zóny v okolí, které stojí za vidění,“ komentuje trasy Beskydské pivní stezky Konvičná.

V samotných pivovarech pak podle ní čekají na návštěvníky příjemné exkurze. Nabízí je dokonce i dobře známý Pivovar Radegast v Nošovicích, jehož tradiční symbol Boha Radegasta turisté potkávají na beskydském Radhošti.

Beskydy

Více něž stovka piv

Jednotlivých typů piva je v Beskydech, včetně letních speciálů, k ochutnání více než stovka. Mnohé pivovary mají navíc zajímavou historii. Například Kozlovický minipivovar se může pochlubit folklorní tradicí a stylovým zázemím starého fojtství, jehož hlavní budova má ve svém štítě letopočet 1822. Pivovar Koníček z Vojkovic je zase ověnčený oceněními českých sládků i konzumentů.

Beskydský pivovárek z Ostravice zase nabízí polotmavý ležák Zbuj, který odkazuje na zbojníka Ondráše. Úplnou novinkou je pak pivo s názvem Tetřev hlušec. Z prodeje tohoto piva jde 1 Kč na podporu ohroženého ptáka a jeho usídlení v Beskydech.

Pivo
  Zaslat.cz