Drink for Ukraine

V sobotu 4. června 2022 se na benefičním pivním festivalu Drink for Ukraine v Kongresovém centru Praha potkalo více než 35 minipivovarů z celé ČR. Ty na akci darovaly své pivo zdarma. Celá akce, která probíhala od 11 do 23 hodin navštívilo více než 1.500 návštěvníků. Na akci se podařilo vybrat a utržit částku 675.680 Kč. Tyto peníze budou po zdanění zaslány na účet neziskové organizace Člověk v tísni a využity na pomoc lidem zasaženým vpádem ruských vojsk na Ukrajinu.

Mezi řemeslnými minipivovary na festivalu Drink for Ukraine nechyběla taková jména jako Chroust, Clock, Zichovec nebo Raven. Nechyběly ale ani větší pivovary – Budějovický Budvar a Plzeňský Prazdroj. Na akci také proběhla dražba vzácných lahví piva a pivních specialit. Během aukce se některé kousky vydražily i za 15.000 Kč.

„Množství návštěvníků a atmosféra festivalu byla neuvěřitelná, akce se povedla nejlépe, jak jen mohla. Největší radost máme z množství návštěvníků ukrajinské národnost. Pocit, že za nimi stojíme. Čeští pivovarští opět ukázali, že umějí pomáhat,” říká Karolína Chroustovská, organizátorka festivalu. „Kongresák si člověk pronajme jen párkrát za život, a tohle byla skvělá příležitost, s dobrým úmyslem. A díky návštěvníkům a všem ostatním se nám podařila vybrat opravdu úctyhodná částka,” doplňuje spoluorganizátor festivalu Ladislav Vrtiš z pivovaru Raven.

Organizátorům poděkoval i jeden z ukrajinských pivovarníků. „Jsem sládek a autor YouTube blogu o pivovarnictví. Chtěl bych poděkovat Čechům a českým pivovarníkům za podporu Ukrajině,“ říká Viktor Juchno. „Chtěl bych vám za festival velmi poděkovat, protože vy sami máte zkušenost s tím, jaké to je, když k vám přijedou ruské tanky. To je to, co se nyní děje u nás. Velmi si vážíme vaší podpory. Děkujeme. Sláva Ukrajině!“

  Zaslat.cz