Další ocenění za design pro pivovary

Vítězné tažení ve světových soutěžích, které agentura Little Greta zahájila v minulém roce s designem pro Jarošovský pivovar, pokračuje. Nejaktuálněji získal branding Jarošova šestou cenu, když agentura proměnila nominaci na German Design Award. Tu uděluje německé Ministerstvo pro hospodářství a technologie od konce šedesátých let 20. století. Každý rok jsou oceněny pouhé jednotky procent z tisíců exponátů z celého světa. Jarošov se tak stal jedním z nejoceňovanějších českých pivních designů poslední doby.

Jarošovský pivovar však není jediným pivovarským zákazníkem agentury. Mezi ty další patří například Znojemský městský pivovar, Rodinný pivovar Morous, Budvar UK nebo Pivovar Primátor. To je pozoruhodná ukázka portfolia klientů agentury Little Greta. K takovému soustředění firem z jednoho oboru přitom došlo víceméně náhodou. „Není za tím žádná cílená obchodní aktivita, jde spíše o souběh mnoha okolností. Nicméně je to pro nás moc pěkné téma, vlastně nejoblíbenější,“ podotýká druhý z jednatelů společnosti Jan Blažek. Práce pro pivovary, byť z různých lokalit, má několik specifik. Mimo jiné jde o relativně konzervativní odvětví, opírající se o tradice. 

Jarošovský pivovar by Little Greta

Když jsme v závěru minulého roku získali Red Dot, asi nejprestižnější světovou cenu za design, říkali jsme si, že to už stačí,“ usmívá se jeden z majitelů Little Grety Tomáš Nedvěd. Agentura proto letos Jarošov nenasadila a začala soutěžit s novým designem pro náchodský pivovar Primátor. Jeho přijetí, alespoň mezi českými pivními fanoušky, přitom nebylo jednoznačné. „Někteří staromilci nám vyčítali, že jsme opustili tradiční pojetí – heraldiku, zdobnost, karmínovou, zelenou, zlatou… Prý jsme navrhli design pro Savo nebo olej. V zahraničí byla odezva lepší. Primátor dodává pivo do 30 zemí a třeba v Itálii nebo v Asii byla zpětná vazba dobrá,“ doplňuje druhý z majitelů Jan Blažek.

Počet cen, který Little Greta za Primátor získala, se prozatím ustálil na pěti. Dvě z nich jsou přitom za video, a to včetně českého Zlatého středníku. Celkově agentura získala dvanáct cen. „Ne všechna ocenění mají stejnou hodnotu – zatímco Content Creator Awards vznikly nedávno a svou prestiž si budují, Red Dot je často označován za ‚designového Oskara‘,“ dodává Nedvěd. Tuto cenu, která vznikla v roce 1955, ročně získají zhruba 4 % soutěžících a v České republice se jí pyšní třeba Škoda nebo TON. Světových soutěží se Little Greta momentálně účastní také s designem pro pivovar Morous. S ním zatím bodovala v britských Muse Awards.

  Zaslat.cz