Z Česka do Švýcarska vlakem

České dráhy nově nabízí cenově dostupné cestování do Švýcarska. Pověstné švýcarské vlakové tratě nabízejí dechberoucí výhledy a jsou nezapomenutelným zážitek, který si rozhodně nesmíte nechat ujít. Nabídka jízdenek byla rozšířena o denní spojení z Česka do Švýcarska přes hraniční přechod Horní Dvořiště – Summerau. Včasné jízdenky Švýcarsko je tak nově možné zakoupit pro všechny obvyklé mezinárodní stanice ve Švýcarsku s odjezdem z Prahy v 6:01 a v 10:01 s přestupem v Linci a příjezdem do Curychu v 17:20 a v 21:20.

Opačným směrem lze zakoupit jízdenky pro odjezdy z Curychu v 6:40 a v 10:40 s příjezdem do Prahy v 19:57 a ve 22:57. Včasná jízdenka platí ve 2. třídě expresů a moderních rychlovlaků railjet, které projíždí Tyrolskem a Vorarlberskem po turisty vyhledávané zážitkové trati Arlbergbahn. Včasné jízdenky je možné pořídit za ceny od 1 911 Kč a děti do 15 let cestují v doprovodu dospělého majitele “Včasné jízdenky” za výrazného cenového zvýhodnění (cena 164 Kč). Zakoupit lze i jízdenky do dalších míst ve Švýcarsku, například “Včasná jízdenka” Praha – Ženeva nebo Praha – Interlaken je od 2 301 Kč.

Nočním vlakem do Švýcarska

Mezi Českem a Švýcarskem je možné cestovat také nočním vlakem v lůžkovém vagónu. Spoj odjíždí obvykle z Prahy v 18:01 a do Curychu přijíždí ráno v 8:20. Opačným směrem vlak vyráží v 21:40 a do Prahy přijíždí v 10:57. Cena zahrnující včasnou jízdenku a servis v třílůžkovém oddíle stojí od 1 144 Kč. České dráhy nabízejí pro poznávání Švýcarska i další typy jízdenek, jako jsou síťové jízdenky Interrail nebo široká škála jízdních dokladů z nabídky Swiss Travel Systemu.