The.Switch přichází s dokumentem The.Faith

Dnes již kultovní původem příbramská crossoverová kapela The.Switch přináší unikátní filmový dokument. Ten zachycuje cestu za v podstatě nereálným snem. Pětice zároveň apeluje na mladé a začínající kapely, aby bez neustálých odkladů podnikly kroky k nemožnému a věřily ve svůj úspěch. Příbramští si od tohoto tahu slibují dlouhodobý vzestup úrovně české hudební scény.

“My jsme na cestu, ubytování, nahrávání a práci našeho producenta Johna Goodmansona (Hanson, Owl City, Simple Plan…) sehnali peníze sami. Fanoušci se ale, po tom, co jsme jim nabídli možnost nahlédnout pod pokličku celého procesu, ve veřejné sbírce složili na vznik tohoto dokumentárního filmu. Je to tedy jejich dokument a my jsme šťastní, že jim ho konečně můžeme naservírovat zdarma. Dokument je ke shlédnutí na nejrozšířenější platformě pro video Youtube,” komentuje Michal “Majkláč” Novák, kytarista kapely.

Nirvana

Film zaznamenává celou cestu kapely od zkušebny v pražských Nuslích, přes cestu do legendárních ROBERT LANG STUDIOS v americkém Seattlu. V legendárním studiu NIRVANA nahrávala svůj poslední singl You Know You’re Right. Nechybí v něm momenty plné euforie a upřímného dojetí ale i chvíle, kdy stres, zodpovědnost a krátící se čas, uváděly všechny aktéry pod velký tlak.

Členům The.Switch na samotném zachycení atmosféry ve studiu a během procesu velmi záleželo. Ale zároveň se nechtěli podřizovat natáčení videa a ztrácet tak soustředění, nutné pro nahrávání alba. Dali si tedy velmi záležet s výběrem finálního dvoučlenného štábu.

Z bezmála 25 zájemců vybrali nakonec dlouholetého přítele kapely a zkušeného režiséra Adama Vopičku a talentovaného kameramana Marcela Beneše, studenta pražské FAMU. O finální střih a kompletaci filmu z více než 4TB dat se postaral neuvěřitelně trpělivý Adam Kořínek. Ten na kino premiéře The.Faith dodal: „Místo svého života sem teď několik týdnů prožíval ten váš tam a fakt sem měl pocit, že jsem tam s váma byl a zažil to taky“. Což kapela trefně rovnou v sále ocenila nečekaným dárkem. Společnou fotografií z Robert Lang Studio, na které byl i právě Adam Kořínek.

Dokument The.Switch - The.Faith

  Zaslat.cz