Brněnský Weiss od Hauskrechta vzorem pro Bernarda

Bílé pivo Weiss z Rodinného pivovaru Bernard nese tentokrát brněnskou stopu. Skutečnost, že Petr Hauskrecht je pravým odborníkem na speciály se opět potvrdila. Jeho recepturu Brněnského Weissu, tedy brněnské verze německého pšeničného piva, použil pro vaření své limitované edice vrchní sládek Josef Vávra z pivovaru Bernard.

S novým pivem zatím Bernard počítá jako se sezónním speciálem, ale není vyloučeno, že se dostane i do stálé nabídky. „Pokud se nové pivo osvědčí, rádi bychom ho nabízeli také na vánoční trh. A třeba se do budoucna stane trvalou součástí naší produkce, jak v sudech do hospod a restaurací, tak v lahvích do prodejen,“ dodává Josef Vávra. Bílé pivo, v Německu nazývané weiss, weizen nebo také weiße, je původní název (nejen díky jasně bílé dece, kterou svrchní kvasnice na povrchu kvasné kádě vytvářejí), označující od 16. století piva pšeničná, rošířená tehdy v Bavorsku, ale i v Čechách.

Parní pivovar Hauskrecht uvařil Brněnský Weiss poprvé v roce 2019. Díky jeho vysoké oblibě ho vloni zařadil do stálého celoročního sortimentu. K dostání nejen v pivovarské prodejně Brewhouse Shopu, ale i ve vybraných stacionárních, ale i on-line maloobchodních jednotkách v Brně. „S Josefem se známe již mnoho let a velice si ho cením jako skvělého sládka. Věřím, že jeho pšenice bude stejně dobrá jako ta naše. Určitě si několik lahví koupím a s kolegy uspořádáme srovnávací degustaci“, uvedl Petr Hauskrecht.

„Jedná se o světlé pivo s krásnou vůní, ve které cítíte tóny hřebíčku a banánu. Nižší hořkost vyvažuje vyšší říz a osvěžující lehká kyselost,“ představuje novinku vrchní sládek pivovaru Josef Vávra. Nový sezónní speciál je dvanáctka o obsahu 5,6 % alkoholu.

  Zaslat.cz