Pivo v akci aneb co hledají Češi na internetu

Jednou takhle zapnu televizi a v ní zrovna běží pořad Co na to Česi. Jak televizi celkově moc nesleduji a Matonohu už vůbec nemusím, tak mi tento pořad vnukl myšlenku, že by bylo zajímavé podívat se na to, jaké informace hledá na internetu běžný český uživatel v souvislosti s pivem.

Když pivo, tak jedině v akci

Nikoho z vás určitě nepřekvapí, že nejvyhledávanějším slovním spojením v České republice je, jak již nadpis článku napovídá „pivo v akci“ a to ve všech jeho myslitelných podobách. Ono se není čemu divit, protože Češi jsou mistři akčních nákupů. V Evropě se ve slevách prodá necelých 30% zboží. Na této úrovni byly akce v Česku ještě v roce 2007. Dnes Češi v akcích nakoupí podle nejrůznějších statistik přes 50% zboží. A některé obchodní řetězce na tomto faktu staví i svou reklamní kampaň. Takže co můžeš koupit dnes, neodkládej na zítřek.

Mezi nejhledanější značky a výrazy pak patří Plzeň, Kozel, Bernard, Radegast, Svijany nebo Argus. Většinou doplněno o kouzelné slovíčko AKCE. Tento fakt potvrzují i statistiky návštěvnosti mého blogu, kde jsem se o tato piva otřel v článku 12 nejlepších piv, které seženete v obchodním řetězci. Zajímavostí pak je i to, že infografiku z článku vidělo na sociální síti Facebook přes dvanáct tisíc uživatelů. Pivo v akci je prostě téma. Co se týče návštěvnosti blogu, tak mi největší radost udělalo pivo Argus z obchodního řetězce LIDL, které mi přes vyhledávače přivedlo nejednoho návštěvníka.

Zas je tu jaro je tu, lidi šílí

Jelikož za okny máme jaro v celé své kráse a za dveřmi jsou Velikonoce, tak asi nikoho nepřekvapí rostoucí popularita výrazu „zelené pivo“ ve vyhledávačích. Za rozšíření tohoto fenoménu vděčíme především pivovaru Starobrno patřícího do skupiny Heineken. Ten nás tímto mokem pravidelně terorizuje každý rok na Zelený čtvrtek již třináct let. Zelené pivo se také stalo nedílnou součástí oslav Dne svatého Patrika, které probíhají každoročně 17. března.

Mezi zajímavější slovní spojení pak patří „druhy piva“ a to především proto, že je doménou lidí žijících v Praze. Ale opět se není čemu divit. Kdo se má v té nabídce skoro padesátky pražských pivovarů vůbec vyznat. V Praze je v kurzu také „pšeničné pivo“ a společně s Jihomoravským krajem v tomto ohledu válcují zbytek České republiky. Takže pivu zdar, a tomu zelenému v akci zvláště!

Zelené pivo v akci
  Zaslat.cz