Nové rumy na českém trhu

Na český trh přichází nové rumy z nejrůznějších koutů světa. Těšit se můžete na novinky z Kuby, Mauricia a Karibiku. Český Božkov pak na trh uvede medovou verzi svého rumu Republica.

Kubánský rum Eminente

Kubánský rum Eminente a společnost Moët Hennessy se u příležitosti letošního Designbloku spojily s pražským ateliérem Intra Muros, v jehož čele stojí designérka Ingrid V. Lermen, a brněnským studiem Nahaku, které vyrábí designové doplňky z recyklovaných materiálů. Společně vytvořily bar, který představuje kubánský rum Eminente a nabízí příjemné útočiště uprostřed rušného dění největší tuzemské přehlídky designu. Ale nejen to, také všechny vyzývá, aby se prázdným lahvím nebáli dát druhý život.

Na první pohled zaujme originální bar, který tvoří dvě stovky prázdných použitých lahví rumu Eminente, kartáčované dřevo, staré kovové trubky a leštěné ocelové pláty, které vytvářejí zrcadlový efekt – dílo ateliéru Nahaku. Kouzlo místu navíc propůjčují odhalené terakotové a betonové stěny a podlahy a vintage doplňky, které jsou výsledkem vize architektky Ingrid V. Lermen a Emy Traplové z ateliéru Intra Muros.

Lahev Eminente s logem ve tvaru krokodýla a jedinečnou strukturou krokodýlí kůže, inspirovaná rodnou kubánskou zemí, které místní s oblibou říkají „Isla del Cocodrilo“, vyhrála prestižní designovou cenu Penta Awards v kategorii 2021 Diamond – Best of Show. Lahev se vyrábí s ohledem na životní prostředí v Mexiku, které je nejbližším státem Kuby, kde se vyrábí sklo, čímž se snižují emise za dopravu. Etikety, vyrobené z vedlejších produktů bavlny z textilního průmyslu, jsou na lahev připevněné ručně. Zadní štítek s motivem lístku na vlak je pozvánkou k nástupu na výlet na divokou Kubu. Každý zadní štítek je individuálně očíslován, takže každá lahev rumu je jedinečná. Zátka na lahev je vyrobena z udržitelného korku a dřeva pocházejícího z lesů s označením FSC.

Tolik zajímavá lahev přímo vybízí tzv. repurposingu. Jakmile je láhev po dopití rumu prázdná, může být snadno znovu použita jako dekorativní předmět do interiéru. Dá se naplnit světýlky nebo snadno přetvořit na karafu na vodu, difuzér, vázu nebo třeba svícen. Repurposing objektů ztělesňuje vynalézavou kreativitu a talent dát druhý život tomu, co již existuje. Víc než to, je to životní styl. Nevynechejte krásy a chutě Kuby, které tu na vás čekají. A nezapomeňte, že jakmile rumy dopijete, zábava nekončí. Naopak! Kreativitě, jak naložit s prázdnou lahví, se meze nekladou.

Rumová novinka z Mauricia

Moře a léto k sobě neodmyslitelně patří. A jak lépe si zprostředkovat tuto atmosféru i v pohodlí domova než díky vašim chuťovým pohárkům. Novinka The Pearl of Mauritius vás přenese na exotický ostrov na jazyku i v mysli.

Tato rumová novinka vás zve na Mauricius, na horké posezení k oceánu, na pole cukrové třtiny, sopečnou půdu a do blankytně modrých lagun. Přesně tak se totiž budete cítit při ochutnání rumu The Pearl of Mauritius, který pochází přímo z pohádkového ostrova v Indickém oceánu, a přináší vám tak vskutku autentický zážitek.

V chuti ucítíte typické místní suroviny, jako jsou vanilka, ořechy, tropické ovoce nebo exotický kardamom, které dokonale souzní ve společné harmonii a potěší vás intenzitou vůně i chuti. Základem je cukrová třtina a z ní vydestilovaný kvalitní rum, jenž se na ostrově vyrábí již od 17. století. Mauricijská třtina má specifickou chuť, která se odráží i v chuti a vůni rumu. Ostrov Mauricius je přezdívaný jako perla Indického oceánu, a The Pearl of Mauritius je perlou mezi rumy. Nezklame žádného milovníka kvalitního alkoholu a už první doušek vás přenese na exotickou dovolenou.

Karibský rum El Clásico Spiced Overproof 

Dobrých novinek není nikdy dost a tato jistě potěší každého milovníka třtinových produktů nebo jakéhokoli jiného kvalitního pití. El Clásico přivítalo nového člena rodiny, kterým je Spiced Overproof.

Pokud jste vždy toužili po delikátním zážitku, El Clásico Spiced Overproof vám jej zprostředkuje na několika úrovních. Potěší vaši chuť i čich, a pokud se zasníte, vaše mysl se přenese na karibskou slunnou pláž se šuměním oceánu v pozadí.

Spiced Overproof se představuje v neobvyklé síle 61 % alkoholu. V jemném kořeněném rumovém blendu ucítíte vanilku a sušené ovoce, stačí jen zavřít oči a nechat se unést. Nejlépe si tento skvost užijete samotný ve sklence při pokojové teplotě, kdy se může zcela rozvinout tento silný, výrazný, a přitom lehce nasládlý rumový blend. Zrání v sudech po bourbonu je u El Clásico již tradicí a ani tento rum není výjimkou.

Božkova Republica Honey

Med nabývá na popularitě a medové příchutě jsou všeobecně jedny z nejoblíbenějších, zároveň se na základě spotřebitelských reakcí skvěle hodí mezi ostatní rumy. Božkov Republica proto obohacuje portfolio rumových likérů právě o medovou variantu. Božkov Republica Honey skvěle snoubí nasládlou chuť rumu a lahodného včelího medu s jemným dozvukem mléčných karamelek. Vychutnejte si ji se svými přáteli i blízkými jak se sluší a patří – s prvorepublikovým rumovým likérem, který v sobě snoubí vše, co je nám, Čechům, vlastní.

Osmadvacátého října roku 1918 se Československo po rozpadu Rakousko-uherské monarchie stalo nezávislým státem. Následovalo období „první republiky“, které je pro nás i nadále nositelem těch opravdových hodnot – poctivosti, hrdosti, řemeslnosti, umu a elegance. A právě tím se inspirovaly rumy značky Božkov Republica, která nyní slavnostně uvádí na trh medový rumový likér Božkov Republica Honey – dokonalé spojení odkazu první republiky a moderních lihovin s obsahem medu.

  Zaslat.cz