Mé nejoblíbenější mobilní aplikace

Tak jsem se rozhodl, že nahodím na blog menší článek o mobilních aplikacích, které nejvíce používám na svých Android zařízeních. Řeč nebude ani tak o Instagramu, Twitteru nebo Facebooku, které zná každý a většina z nás jejich aplikace běžně užívá. Zaměřil jsem se na takové aplikace, které mi dokáží zpříjemnit život a usnadnit práci. Tady je máte všechny přehledně seřazené:

Cestování

Mapy.cz
Klasika od chvíle, co nabízejí off-line turistické mapy. Skvělá je také funkce Výlet po okolí, díky které si nyní můžete kdekoli na světe naplánovat okruh kolem místa, kde se právě nacházíte. Ideální pro plánování tuzemských výletů hlavně díky funkci Moje mapy (dříve Batůžek).

Maps.me
Většinou využívám při pobytech v zahraničí. Pomocník k nezaplacení pokud zrovna nemáte přístup k mobilnímu internetu. Jednoduše si s předstihem stáhnete mapu města, kraje nebo státu, který se chystáte navštívit. Maps.me jsou bezplatnou aplikací s offline mapami pokrývající 345 zemí po celé planetě.

MAPS.ME: Offline maps GPS Nav
MAPS.ME: Offline maps GPS Nav
Developer: Unknown
Price: Free

Rome2Rio
Další skvělá aplikace především pro plánování cest do zahraničí. Díky Rome2Rio zjistíte jednoduše a rychle nejlevnější spojení mezi dvěma místy.  Dokáže kombinovat snad všechny možné způsoby dopravy od letecké, přes vlakovou, až po lodní.

Uber
Uber asi nemá cenu přestavovat. Díky této aplikaci se můžete rychle a pohodlně přemisťovat, aniž byste museli mít u sebe hotovost, což se hodí vždy, když zrovna nemáte po ruce bankomat. Vždy víte cenu dopředu a nemusíte zjišťovat, kde se zrovna nacházíte a vysvětlovat kam se chcete dostat.

Uber - Objednej si jízdu
Uber - Objednej si jízdu
Developer: Unknown
Price: Free

Můj vlak
Aplikace Můj vlak obdržela od odborné poroty v soutěži Web Top 100 první cenu v oblasti nejlepší mobilní řešení. Jedná se o velmi komplexní aplikaci Českých drah. Ta slouží především cestujícím pro snadnější získávání informací o všech vlakových spojích. Mezi základní funkce patří vyhledávání spojení a nákup jízdenek. V aplikaci je možné sledovat detailní informace o jízdě vlaku nebo podrobnosti o výlukách na trati. Notifikace vás upozorní na přestupy a zpoždění. Nově si přímo v aplikaci můžete vytvořit In Kartu a pořídit si s ní slevu na cestování vlakem.

Můj vlak
Můj vlak
Developer: Unknown
Price: Free

Fotografie

Lightroom CC
Tato aplikace je určena především uživatelům, kteří při úpravě fotografií využívají více zařízení, nejen počítač, ale i mobil nebo tablet. Díky této aplikaci můžete přistupovat z libovolného zařízení ke všem snímkům, které se automaticky ukládají do cloudového uložiště včetně všech úprav.

Lightroom Photo & Video Editor
Lightroom Photo & Video Editor
Developer: Unknown
Price: Free

Snapseed
Aplikace Snapseed původně od společnosti Nik Software, která později přešla pod křídla Google nabízí desítky editačních nástrojů a úctyhodný počet přednastavených filtrů. Všichni ocení především jednoduché ovládání, díky němuž se dá většina úprav provést intuitivně. Do paměti lze uložit úpravy o několika krocích, a ty pak jednoduše aplikovat na další snímky nebo použít funkci dvojité expozice pro tvorbu kreativních fotografií.

Snapseed
Snapseed
Developer: Unknown
Price: Free

Pixlr
Aplikce Pixlr nabízí podobné možnosti jako výše zmiňovaný Snapseed. Má však navíc funkci, kterou můžete vytvořit černobílou fotografii s jednou kontrastní barvou. Pokud si tedy přejete barevně zvýraznit pouze jednu část fotografie a zbytek ponechat v černobílé, tak tady máte svého favorita. Pixlr se vám v telefonu určitě neztratí.

Pixlr – Photo Editor
Pixlr – Photo Editor
Developer: Unknown
Price: Free

Afterlight
Je jednoduchá aplikace pro editaci fotografií. Kromě široké škály filtrů můžete upravovat barvy, jas, kontrast a další aspekty fotografie. Nejpoužívanější funkcí je bezesporu efekt umělého slunce, který dodá fotografii tu správnou atmosféru pro instagram.

Afterlight
Afterlight
Developer: Unknown
Price: Free

Ostatní aplikace

Opera Touch
Nejprve jsem si kvůli integrovaným funkcím jako jsou VPN nebo Telegram nainstaloval webový prohlížeč Opera do svého počítače. A poté díky funkci Flow přišla na řadu i Opera Touch, která se stala mým výchozím prohlížečem i v mobilním telefonu a tabletu. Pomocí funkce Flow můžete posílat obrázky, odkazy, videa a poznámky mezi ostatními zařízeními, na kterých máte nainstalovaný prohlížeč Opera. Skvělé je, že funkce Flow obsah šifruje. Ve finále se jedná o rychlý, minimalistický, uživatelsky přívětivý a velmi funkční webový prohlížeč, který dokáže jedním kliknutím propojit všechna vaše zařízení a ulehčit vám tím každodenní práci.

Opera Touch
Opera Touch
Developer: Unknown
Price: Free

Feedly
Je klasická čtečka neboli agregátor RSS zdrojů. Stačí vložit odkaz oblíbené stránky a pokud má RSS feed, tak již nikdy nepřijdete o zprávy a novinky, které vás opravdu zajímají. Pokud vás článek zaujme, máte možnost jej uložit k pozdějšímu přečtení. Zdroje si můžete seřadit přehledně do kategorií a mít všechny články hezky na jednom místě. Osobně Feedly používám k odběru novinek a sledování zajímavých blogů. Ideální je například pro sledování slevových akcí na portálech s letenkami. Opět stačí přidat přímo zdroj nebo do vyhledávání zadat “letenky” a vybrat si ze seznam stránek, které sledují ostatní lidé. Pokud chcete být informováni o nových článcích na mém blogu, doporučuji si přidat můj RSS kanál mezi sledované. Poslední nemalou výhodou Feedly je i možnost propojení s Pocket, což je další užitečná aplikace.

Feedly - Smarter News Reader
Feedly - Smarter News Reader
Developer: Unknown
Price: Free

Pocket
Tahle aplikace cílí především na uživatele, kteří nemají z nějakého důvodu přístup k internetu. Umožňuje totiž ukládat webový obsah k pozdějšímu prohlížení i v off-line režimu . Aplikaci tak jistě využijete například na cestách nebo všude tam, kde se nelze připojit k internetu. A skvěle se doplňuje s aplikací Feedly, jak jsem se zmínil již dříve.

Pocket: Save. Read. Grow.
Pocket: Save. Read. Grow.
Developer: Unknown
Price: Free

Sport Tracker
V dnešní uspěchané době potřebuji občas vypnout a vyčistit si hlavu, proto většinou vyrážím na kole někam mimo město do přírody. Tyto trasy si většinou mapuji skrze aplikaci Sport Tracker stejně jako své výkony. Pokud vám dojdou nápady na výlety v okolí, stačí se kouknout na mapu do záložky Explore a vybrat si z velkého množství aktivit, které ostatní uživatelé sdílejí na internetu.

Vivino
Aplikace přijde vhod hlavně ve chvíli, kdy člověk stojí v supermarketu před regálem plným vinných lahví a nemůže si vybrat. V takovém případě stačí telefonem vyfotit etiketu a za pár vteřin máte na displeji všechny potřebné informace o daném víně, ale i celkové hodnocení uživatelů nebo třeba průměrnou cenu. Navíc za poslední dva roky se uživatelská základna rozšířila z 13 na 29 milionů lidí s vášní pro víno.

Vivino: Buy the Right Wine
Vivino: Buy the Right Wine
Developer: Unknown
Price: Free

Deezer
Má nejoblíbenější a nejpoužívanější aplikace pro přehrávání hudby napříč zařízeními. Deezer nabízí streamovanou hudbu všech žánrů. Stále se rozšiřující hudební knihovna obsahuje nyní přes 53 milionů skladeb. S placeným tarifem Deezer Premium získáte neomezené přehrávání hudby a možnost stáhnout si přes Wi-Fi své oblíbené skladby do všech vašich zařízení. K dispozici, tak budete mít svou hudbu nepřetržitě i bez Wi-Fi nebo mobilního signálu. Tarif Deezer Hi-fi pak nabízí 36 milionů skladeb v bezztrátovém formátu FLAC.

Deezer: Music & Podcast Player
Deezer: Music & Podcast Player
Developer: Unknown
Price: Free

Lithium
Prostě a jednoduše – čtečka knih.

Lithium: EPUB Reader
Lithium: EPUB Reader
Developer: Unknown
Price: Free